MI BI Developer

  • Municipiul Bucuresti, Strada B-DUL. TIMISOARA (PLAZA ROMANIA), numar 26, bloc - , intrare -, etaj 2 Municipiul Bucuresti ROU
  • Diploma de licenta
  • Temporar
  • Sediul Central
  • Mega Image
  • Store

Ai nevoie doar de:

  • Atentie la detalii
  • Orientare spre solutii
  • Orientare spre client
  • Abilitati de colaborare
  • Abilitati analitice
  • Pasiune pentru date

De ce Mega Image?

  • Încurajăm și sprijinim diversitatea colegilor noștri
  • Recunoaștem performanța celor mai buni
  • În Comunitatea Mega ne definește puterea lui "împreună"

Acest job nu mai este disponibil

Vino alaturi de noi!

Mega Image se adreseaza oamenilor pasionati de ceea ce fac si carora le place sa faca lucrurile bine. De aceea ne mandrim cu mancarea delicioasa, de inalta calitate pe care o comercializam.

Angajatii nostri sunt cel mai important ingredient pe care il avem si impreuna jucam un rol important in asigurarea continuitatii succesului businessului nostru.

In permanenta suntem in cautare de oameni pasionati de ceea ce fac si dornici sa ni se alature. Odata identificati, le oferim oportunitati diverse in arii precum: Logistica, Financiar, IT, Comercial, Resurse Umane, Tehnic, Juridic si multe altele.

Daca suntem “pe gustul tau” si simti ca rezonezi cu noi, te invitam sa ne cunoastem si sa exploram impreuna noi aventuri!

Ce cautam la urmatoarea colega/urmatorul coleg:

  • Studii superioare finalizate, de preferat in domeniul Automatica, Cibernetica, Informatica;
  • Cunostinte de limba engleza nivel avansat
  • Cunostinte generale cu privire la ciclul de dezvoltare al produselor software (specificatii, design, programare, testare, etc);
  • Cunostinte de baza de programare & scripting;
  • Cunostinte de baza in zona sistemelor de tip Business Intelligence (e.g. SAP BO, Power BI, QlickView, Tableau)
  • Intelegerea arhitecturii sistemelor de baze de date e.g. MS SQL, Azure Synapse
  • Intelegerea arhitecturii sistemelor de tip Data Warehouse
  • Cunostinte de baza in domeniul retelelor de calculatoare;
  • Cunostinte de baza in managementul proiectelor;
  • Cunostinte avansate de operare MS Office;
  • Cunoastrerea platformei de operare Windows inclusiv configurari ale SO;
  • Limba engleza la nivel mediu (scris, citit);
  • Responsabilitate si corectitudine.

Care sunt principalele responsabilitati ale rolului:

  • Dezvolta rapoarte / aplicatii folosind tehnologiile din zona de Business Intelligence (BI);
  • Optimizeaza si intretine codul rapoartelor existente;
  • Colaboreaza cu alte echipe tehnice si business din organizatie sau din afara organizatiei pentru indeplinirea sarcinilor din cadrul proiectelor;
  • Proiecteaza scheme logice si diagrame functionale conform cerintelor proiectului;
  • Testeaza aplicatii/ module de cod/ ansamble ale solutiilor de BI;
  • Participa in implementarea sau upgradarea sistemelor de BI (rezolvarea erorilor; upgrade software);
  • Elaboreaza rapoarte (tehnice si business), scripturi;
  • Investigheaza aparitia problemelor complexe in cadrul sistemelor informatice de BI si conlucreaza cu alte echipe in identificarea si solutionarea acestora;
  • Asigura buna functionare a sitemelor informatice prin asumarea rolului de coordonator echipa de criza in momentul aparitiei problemelor complexe care perturba utilizarea si functionarea sistemelor informatice;
  • Documenteaza modificarile sistemelor informatice conform regulilor in vigoare in cadrul departamentului;
  • Creaza manuale, proceduri de utilizare, prezentari si alte documente pentru aplicatii/ module/sisteme informatice tinand cont de contextul informatic al companiei;
  • Asigura training si suport utilizatorilor si celorlalte linii de helpdesk pentru o buna functionare si utilizare a sistemelor informatice;
  • Urmareste utilizarea corecta a sistemelor informatice de catre utilizatori;
  • Asigura accesul celorlalti membri ai echipei la informatiile colectate.

#Mega beneficii:

  • Mod de lucru hibrid și program flexibil;
  • Pachet variat de compensații și beneficii;
  • Card de tichete de masă;
  • Bonus anual prin care îți răsplatim performanța și devotamentul;
  • Card de reduceri dedicat achiziționării produselor Marcă Proprie Mega Image;
  • Suport financiar pentru evenimente speciale din viața ta;
  • Reduceri dedicate iubitorilor de lectură, pasionaților de shopping și celor care își doresc să se mențină “în formă”;
  • Posibilitatea de creștere în carieră și mobilitate internă.

Candidatura ta

In cadrul Mega Image angajatii reprezinta principalul nostru atuu si unul din ingredientele cheie. Daca iti doresti sa aplici la unul din rolurile noastre, te invitam sa iti depui candidatura, incarcand documentele complete (CV-ul si scrisoare de intentie). Asteptam cu interes candidatura ta pe: http://www......

Fiecare angajat/a merita sa fie tratat/a cu respect, echitate si demnitate. Suntem o companie care angajeaza dupa principiul egalitatii de sanse, care angajeaza, formeaza, promoveaza, compenseaza si promoveaza angajatii in functie de capacitatea si abilitatile individuale. Imbratisam diversitatea, de aceea oportunitatile noastre se adreseaza tuturor angajatilor si potentialilor angajati, indifferent de rasa, culoare, gen, religie, varsta, provenienta, statut familial, orientare sexuala, dizabilitati sau orice alt criteriu care contravine legilor la nivel local sau international.

Citește mai mult

Iată pașii procesului de selecție

Ai nevoie de mai multe informații?

Get in touch with:

United States The Netherlands Belgium Greece Serbia Czech Republic Romania Portugal Indonesia